Szybki Kontakt

 
 

All rights reserved. Designed by InterMore.pl.

Mleko ma moc! Najlepsza Inwestycja w Zdrowie Twojego Dziecka

Tak jak już wspominaliśmy we wcześniejszych postach, bardzo zależy nam na tym, aby wszystkie dzieci, które rodzą się w naszym szpitalu były karmione mlekiem swojej mamy lub jeśli jest to niemożliwe, pokarmem z Banku mleka kobiecego.

𝗗𝗹𝗮𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝘁𝗮𝗸 𝗷𝗲𝘀𝘁?

  • Mleko kobiece od wielu lat wzbudza ogromne zainteresowanie wśród badaczy, którzy razem z lekarzami jednogłośnie podkreślają jego drogocenne właściwości dla zdrowia dziecka i mamy:
  • mleka kobiecego nie da się zastąpić w 100% żadną mieszanką,
  • tłuszcze zawarte w mleku mamy dostarczają dziecku energii oraz wspomagają prawidłowy rozwój mózgu – szczególnie ważne dla wcześniaków,
  • właściwości i stężenie mleka zmieniają się wraz z wiekiem dziecka i dostosowują się do jego potrzeb,
  • dzieci od urodzenia karmione mlekiem mamy, unikają w okresie noworodkowym wielu chorób infekcyjnych, a w późniejszych latach często unikają cukrzycy, otyłości, chorób układu krążenia oraz nowotworowych,

W mleku kobiecym znajdują się PROBIOTYKI czyli lacidofilne (przyjazne) bakterie oraz PREBIOTYKI czyli substancje zakotwiczające je w jelitach noworodka. Mleko krowie również zawiera prebiotyki, ale one preferują łączenie się z bakteriami chorobotwórczymi

𝗗𝗔𝗥𝗠𝗢𝗪𝗔 𝗧𝗘𝗥𝗔𝗣𝗜𝗔 𝗞𝗢𝗠Ó𝗥𝗞𝗔𝗠𝗜 𝗠𝗔𝗖𝗜𝗘𝗥𝗭𝗬𝗦𝗧𝗬𝗠𝗜 𝗦𝗧𝗪𝗢𝗥𝗭𝗢𝗡𝗔 𝗣𝗥𝗭𝗘𝗭 𝗡𝗔𝗧𝗨𝗥𝗘̨

  • Najnowsze badania wykazały, że mleko kobiece zawiera komórki macierzyste, które działają terapeutycznie na mały organizm dziecka i mogą zwiększyć szansę w leczeniu wielu trudnych chorób, w tym nowotworowych.
  • Kompleks Hamlet – to kompleks białkowy, który tworzy się w brzuszku niemowlęcia ze składników obecnych w mleku mamy. Wykazano, że ma właściwości niszczące komórki nowotworowe, zmuszające je do obumarcia.

Co niezwykle istotne! Tylko mleko kobiece jest źródłem stworzenia kompleksu. Odpowiednik znajdujący się w mleku krowim nie ma takiego działania, dlatego opracowane mieszanki do karmienia dzieci nie zastąpią kobiecego pokarmu, co czyni je wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Dane kontaktowe
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
ul. Warszawska 2
52-114 Wrocław

Kontakt
tel. 71 37 74 100
fax 71 346 51 72
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 899-22-27-939
REGON: 931082610

© Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by InterMore