Szybki Kontakt

 
 

All rights reserved. Designed by InterMore.pl.

Dlaczego Szpital na Brochowie ?

Dlaczego Szpital na Brochowie ?

Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza na Wrocławskim Brochowie jest wiodącą placówką w regionie, docenianą zarówno przez jego pacjentki jak i zewnętrznych ekspertów.

Jako pierwsi na Dolnym Śląsku uruchomiliśmy dla zainteresowanych kobiet usługę POZ położnej środowiskowej (położna opiekuje się kobietą w trakcie ciąży, porodu i po porodzie – co zapewnia ciągłość opieki). W szpitalu ruszyła także druga we Wrocławiu Poradnia Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy.

Z myślą o parach, które chcą świadomie w warunkach zbliżonych do domowych przywitać swoje dzieci, otworzono 6 sal porodów naturalnych.

Znacznie została poprawiona jakość opieki w trakcie porodu oraz jakość opieki na oddziale położniczym i neonatologicznym, gdzie w systemie rooming-in przebywają mamy z dziećmi. Wszystkie położne z oddziału położniczego udzielają porad, edukują oraz pomagają w aspekcie karmienia piersią. Na miejscu dostępna jest również pomoc fizjoterapeutów oraz psychologów.

W szpitalu wprowadzono także Standardy Organizacyjne Opieki Okołoporodowej (SOOP) co w sposób znaczący poprawiło jakość opieki okołoporodowej. Obniżono odsetek nacięć krocza z 75% do poniżej 20%, obniżono odsetek cięć cesarskich z 52% do 39%, a od stycznia 2023 około 30%.

W oddziale neonatologii aktualnie prawie wszystkie wcześniaki i chore dzieci karmione są mlekiem mamy bądź mlekiem kobiecym. W styczniu 2022 wprowadzono KOC II/III (Koordynowaną Opiekę nad Ciężarną). Szpital zatrudnił kilkunastu młodych lekarzy specjalistów ginekologii i położnictwa i kilkanaście położnych stosujących się do standardów SOOP.

Szpital w opinii rodzących wspiął się o 3 pozycje w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku wśród szpitali na terenie Dolnego Śląska; w maju 2022 we współpracy z Miastem Wrocław ruszyła Szkoła Rodzenia, która działa do dziś i w której do narodzin potomka przegotowują się rodzice w równolegle od 4 do 6 grupach;

W szpitalu wdrażane są także innowacyjne terapie. Jedna z nich: program polityki zdrowotnej w zakresie zachowania płodności u pacjentów leczonych onkologicznie na lata 2023-2025, został w marcu 2024 r. wyróżniony nagrodą czytelników portali Rynek Zdrowia i Portalu Samorządowego.

Zadbano również o aspekty wizualne, odświeżono dotychczasowe wnętrza szpitala, został przeprowadzony remont oraz doposażono oddziały w profesjonalny sprzęt medyczny, zwiększając tym samym komfort pobytu i leczenia pacjenta.

W ramach finansowania NFZ poszerzono dostęp do drobnych i dużych zbiegów ginekologicznych i operacyjnych oraz dostęp do poradni specjalistycznych.

Powstała m.in. Poradnia Ginekologii Operacyjnej, reaktywowano Poradnię Neonatologiczną, a oprócz nich szpital oferuje możliwość skorzystania także z poradni :

  • anestezjologicznej,

  • ginekologicznej,

  • diabetologicznej dla dorosłych,

  • geriatrycznej,

  • ginekologiczno-położniczej,

  • reumatologicznej dla dzieci,

  • alergologicznej dla dzieci,

  • onkologicznej dla dorosłych,

  • zaburzeń prokreacji i leczenia endometriozy

Ponadto w placówce we współpracy z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu realizowane są badania naukowe dotyczące mechanizmów poronienia nawracającego oraz we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego badania dotyczące wpływu mleka kobiecego na sprawność ruchową dzieci; szpital realizuje również wspólny projekt z Uniwersytetem Warszawskim, dwa projekty we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Kierownictwo szpitala dzięki wsparciu m.in. Fundacji KGHM i Urzędowi Marszałkowskiemu uzyskało finansowanie na nowe USG, sprzęt do ratowania noworodka, nowe KTG, w tym z telemetrią, gazometr, inkubatory, a także wymianę wind. W ramach poprawy jakości, realizowane są kolejne szkolenia dla personelu szpitala. Personel może ubiegać się również o refinansowanie szkoleń zewnętrznych.

W ostatnich latach wzrosła liczba kobiet, które wybrały szpital na miejsce urodzenia swojego dziecka, co najlepiej pokazuje, że wprowadzone zmiany zostały przyjęte pozytywnie przez mieszkanki Wrocławia i okolic.

Szpital Falkiewicza -
Zmieniamy się na lepsze...

Prześlij swoje sugestie i pomysły...
Dane kontaktowe
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
ul. Warszawska 2
52-114 Wrocław

Kontakt
tel. 71 37 74 100
fax 71 346 51 72
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 899-22-27-939
REGON: 931082610

© Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by InterMore