Szybki Kontakt

 
 

All rights reserved. Designed by InterMore.pl.

Oświadczenie

Oświadczenie

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci

Z związku z kilkoma już nieprawdziwymi artykułami na łamach wrocławskiej „Gazety Wyborczej” pragniemy stanowczo zaprotestować przeciwko szkalowaniu, obrażaniu i publikowaniu kłamliwych informacji na temat Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.  Artykuły zawierają szereg nieprawdziwych zarzutów oraz absurdalnych oskarżeń bez jakiegokolwiek pokrycia i dowodów. Uderzają one nie tylko w dobre imię dyrekcji, ale także personelu szpitala, jak i pacjentów. To budzi nasz sprzeciw z kilku ważnych powodów.

Zarzuty stawianie przez „Gazetę Wyborczą” absolutnie nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Z każdym z nich możemy zmierzyć się merytorycznie. W sumie w pięciu publikacjach, które na przestrzeni zaledwie miesiąca pojawiły się we wrocławskim oddziale „Gazety Wyborczej” znaleźliśmy co najmniej kilkadziesiąt ewidentnych kłamstw, nie licząc wyrwanych z kontekstów fragmentów oraz niedopowiedzeń i błędów. Seria artykułów, w których powtarzane są szerokie fragmenty z poprzednich tekstów budzi nasze podejrzenie prowadzenia celowej kampanii wymierzonej w szpital.

Ubolewamy nad anonimowością wszystkich rozmówców, którzy formułują bardzo poważne oskarżenia, niezgodne z prawdą. Jesteśmy w stanie w każdej chwili je klarownie i precyzyjnie zdementować. Narracja prowadzona przez Gazetę jest daleka od rzetelności i profesjonalizmu. Nie da się pozbyć wrażenia, że są to artykuły pisane pod konkretną tezę ze złą wolą wobec szpitala. Dlatego nie ma naszej zgody na medialną nagonkę i niszczenie ciężkiej pracy całego zespołu i personelu szpitala, której efekty są widoczne, a które możemy każdemu zainteresowanemu (w szczególności dziennikarzom) kompleksowo przedstawić.

Natomiast chcielibyśmy powiadomić opinię publiczną, iż nieprawdą jest, że dyrektor szpitala dr inż. Agnieszka Chrobak odmówiła rozmowy z dziennikarką „Gazety Wyborczej”, co zostało napisane w artykule. Dziennikarka nie skorzystała z zaproszenia, które od nas otrzymała, by zweryfikować informacje przez siebie zdobyte, poznać nasze stanowisko, porozmawiać z personelem i pacjentami oraz zobaczyć, jak funkcjonuje szpital. Byliśmy i jesteśmy otwarci na współpracę, również w tematach trudnych i skomplikowanych. Nigdy nie utrudnialiśmy ani nie unikaliśmy rozmów z mediami, a wręcz przeciwnie. 

Pragniemy wyraźnie podkreślić, że w szpitalu nie ma miejsca na dyskryminację lub wykluczenia na żadnej płaszczyźnie, w tym również religijnej. Przewodnim zadaniem dla każdego pracownika jest dbałość o Pacjenta i zaspokojenie Jego podstawowej potrzeby, z którą do nas przychodzi. Nikt w szpitalu nie ma obowiązku korzystania z kaplicy szpitalnej. Jest ona – tak jak w innych szpitalach – dostępna, otwarta dla każdego, kto chce tam przebywać. Nigdy nikt z przełożonych lub dyrekcji w żadnym kontekście nie zobowiązywał nikogo do odwiedzania kaplicy, czy modlitwy.

Odnosząc się do wzmianki o stosowanym „mechanizmie zastraszania” informujemy, iż jest to nieprawdziwa insynuacja i oświadczamy, iż takie praktyki nie są stosowane w szpitalu. Również zarzut o dyskryminacji wyznaniowej jest kłamliwy, a przy tym niezwykle krzywdzący. Kryterium poglądowe, czy wyznaniowe nigdy nie jest brane pod uwagę w ocenie pracownika. Mogą to potwierdzić członkowie personelu.

W rzeczywistości działania kierownictwa zawsze były i są oparte na zasadach uczciwości, szacunku oraz troski o dobro pracowników. Wprowadzenie zmian na lepsze oraz stawianie na rozwój kadry to nasze priorytety działania, które mają na celu zapewnienie długofalowej restrukturyzacji szpitala i poprawy jego funkcjonowania. W dodatku liczne kontrole urzędów państwowych, które w ostatnim czasie zostały przeprowadzone w szpitalu, nie wykazały błędów w działalności bieżącej naszej jednostki i – co ważne - nie potwierdziły żadnego zarzutu formułowanego w artykule.

Przykro nam, że „Gazeta Wyborcza” podjęła temat bez należytej staranności i uczciwości. Symbolem braku rzetelności niech będzie kompletnie niezweryfikowana informacja podana publicznie, jakoby dyrektor szpitala dr inż. Agnieszka Chrobak zatrudnia w placówce swojego szwagra. To absolutna nieprawda nie tylko dlatego, że wśród pracowników podległych lub osób świadczących czynności na rzecz szpitala nie ma żadnego pokrewieństwa lub innych zależności z osobą dyrektora. Ale przede wszystkim dlatego, że dyr. Chrobak po prostu nie ma siostry, a co za tym idzie - szwagra.

Nie rozumiemy także, na jakiej podstawie dziennikarka napisała, że dr Jarosław Pająk „był znany z tego, że współpracował z Kornelem Morawieckim”. To również fałszywa informacja, którą należy zdementować. Gazeta podała także wiadomość, jakoby dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Dominik Krzyżanowski był bratem wicemarszałka województwa dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego. Jest to zwykła zbieżność nazwisk i nie zachodzi żadne pokrewieństwo. Zadziwiające, że tak profesjonalne medium tego faktu nie sprawdziło. Widzimy tutaj zabiegi mające na siłę upolitycznić całą sprawę.

Takich błędów oraz kłamliwych opisów jest dużo więcej i wobec tego kategorycznie protestujemy. Mamy nadzieję, że Gazeta Wyborcza sprostuje i poprawi ewidentne kłamstwa, które mogą szkodzić reputacji szpitala oraz relacjom z pracownikami, a co za tym idzie – godzą w interes publiczny. Służymy pomocą w tym procesie. 

Na końcu pragniemy bardzo wyraźnie zaznaczyć, że jesteśmy gotowi, by merytorycznie rozwiać wszelkie wątpliwości, a także odwołać się i przedstawić rzeczowe argumenty dementujące oskarżenia. Tymczasem nadal będziemy w pełni profesjonalnie pełnić naszą służbę na rzecz życia i zdrowia pacjentów, a także kontynuować restrukturyzację szpitala, która już przynosi bardzo dobre efekty.

Zespół Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu

Szpital Falkiewicza -
Zmieniamy się na lepsze...

Prześlij swoje sugestie i pomysły...
Dane kontaktowe
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
ul. Warszawska 2
52-114 Wrocław

Kontakt
tel. 71 37 74 100
fax 71 346 51 72
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 899-22-27-939
REGON: 931082610

© Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by InterMore